? צ'ילר תעשייתי - מהו

צ'ילר תעשייתי - תוכן עניינים

צ’ילר תעשייתי זה מכונת קירור המיועדת לפעול בעומסים מ-500 קילוואט. הם נמצאים בשימוש נרחב הן במערכות אוורור מסורתיות בעלות הספק גבוה והן בתעשיות  מיוחדות כגון מרכז נתונים

צ'ילר תעשייתי | resistance-test-temperature-sensors-cooling-supply-section-ventilation-unit

סוגי צ'ילרים תעשייתיים

למקרר יש בין 1 ל-1,000 טון של אנרגיית קירור. ישנם שלושה סוגי צ’ילרים: מים, אוויר ומקרר אידוי מעובה. ישנן ארבע קטגוריות משנה בכל אחת מהקטגוריות לעיל עבור צ’ילרים תעשייתיים: דחיסה הדדית , דחיסת צנטריפוגה,  גלילה דחיסה, דחיסת מונעת בורג.

שלושת הסוגים הראשונים הם צ’ילרים מכניים המופעלים על ידי מנועים חשמליים, קיטור או טורבינות גז. מכונה סופגת מופעלת על ידי מקור חום כגון קיטור שאינה משתמשת בחלקים נעים

צ'ילר תעשייתי - רכיבים

למחזור הדחיסה המכנית יש ארבעה מרכיבים בסיסיים שדרכם עובר נוזל הקירור:

המאייד

 המדחס

הקבל

שסתום הרחבה.

המאייד בצ’ילר יפעל בלחץ נמוך יותר, ובטמפרטורה נמוכה יותר מהקבל.

? כיצד פועל צ'ילר תעשייתי

צ’ילר תעשייתי משתמש במערכת קירור דחיסת אדים מכנית המחוברת באמצעות מכשיר הנקרא מאייד. הקירור עובר דרך מאייד, מדחס, מעבה ושסתום ההרחבה. תהליך תרמודינמי מתרחש בכל אחד מהמרכיבים לעיל של הצ’ילר. המאייד מתפקד כמחליף חום בכך שהחום שנלכד על ידי זרימת נוזל הקירור מועבר לצ’ילר. כאשר מתרחשת העברת חום, נוזל הקירור מתאדה, והופך מנוזל בלחץ נמוך לאדים, תוך כדי ירידה בטמפרטורת הצ’ילר.

סוגי מדחסים של צ'ילרים תעשייתיים

מדחס הדדי

מדחס הדדי הוא מדחס העושה שימוש בבוכנות המונעות על ידי גל ארכובה. הוא משמש לאספקת כמות קטנה של נוזל קירור בלחץ גבוה מאוד. מדחסים הדדיים יכולים לשאת מתח כפול ולהגיע לטווח של שלושה עד שישים כוחות סוס.

מדחס צנטריפוגלי

למדחסים צנטריפוגליים יש מעט חלקים נעים מה שהופך אותם למועדפים בתעשייה. הם גם חסכוניים מאוד באנרגיה ומעניקים זרימה גבוהה יותר של נוזל קירור מאשר מדחס הדדי בגודל דומה. מדחסים צנטריפוגליים מתאימים יותר ליישומים עם נפח גבוה אך עם לחץ נמוך, כגון אלה במאווררים, יחידות קירור ומנועי אוויר 

המדחס הצנטריפוגלי פועל באמצעות כוח צנטריפוגלי המופעל על מסה של אוויר כדי להשיג דחיסה. קיבולות אופייניות נעות בין שישים לכמה מאות טונות.

מדחס בורג

מדחס הבורג הוא כמעט בדיוק כמו שהוא נשמע. ישנם שני ברגים (זכר ונקבה) במדחס בורג שמתאימים זה לזה בתוך בית קבוע. כאשר הרוטורים מסתובבים, הגז נדחס על ידי הפחתת נפח ישיר בין שני הרוטורים. מדחסים אלו הם מדחסים למחצה אטומים הרמטית, נושאים מתח כפול, ונעים בין 40 ל-1000 כוחות סוס. 

צ'ילרים תעשייתיים - תחזוקה

צ’ילרים תעשייתיים מתוכננים לפעול ביעילות מרבית. שלבי תחזוקה המבוצעים על בסיס קבוע יסייעו להבטיח שהצ’ילר יפעל ברמת יעילות מיטבית. לקבלת לוח זמנים מומלץ לתחזוקת הצ’ילר אנא צרו קשר עם המומחים של ריצרד בון.

מיקום של צ'ילרים תעשייתיים

צ’ילרים תעשייתיים גדולים ממוקמים בדרך כלל בחדרי ציוד בבניין סמוך להיכן שהם עובדים. חלק מהצ’ילרים התעשייתיים עשויים להיות ממוקמים ישירות ליד התהליך, בהתאם לגודל הצ’ילר והמדחס. חלקם אפילו יכולים להיות ממוקמים לגמרי בחוץ.

ריצ’ארד בון טכנולוגיות בע”מ ישמחו לעבוד איתך כדי לקבוע איזה מהם מתאים ביותר לצרכים שלך